"נוטריון" היא אחת מהמילים השגורות בפינו ורובינו לא מבינים את משמעותה: נוטריון הוא עורך דין בהכשרתו, העוסק במקצוע עריכת הדין במשך 10 שנים לפחות ועבר הכשרה מיוחדת לנוטריונים על ידי משרד המשפטים וקיבל רישיון והיתר מיוחדים ממשרד המשפטים המאשרים לו להעניק שירותים אלה לציבור הרחב.
עובדה חשובה נוספת היא, שתעריפי שכר הטרחה בגין שירותי הנוטריון השונים, נקבעים על ידי משרד המשפטים בהתאם לתקנות הנוטריונים (שכר שירותים), תשל”ט-1978, מתעדכנים אחת לשנה ומחייבים על פי חוק את כל הנוטריונים הפועלים בישראל.
לנוחיותכם מצורפת טבלת תעריפי הנוטריון לשנה הנוכחית (לינק), לתעריפים הנקובים בה יש להוסיף מע"מ בשיעור של 17%.משרדנו מעניק שירותי נוטריון בשפה העברית והאנגלית בכל חלקי הארץ בתחומים הבאים:

אימות חתימה על הסכם ממון
אחת מסמכויותיו של הנוטריון הינה אימות חתימה על הסכם ממון טרם נישואי הצדדים, ומקבילה למעשה בעניין זה לסמכות שופט בית המשפט לענייני משפחה ודיין בית הדין הרבני.
הסכם ממון אשר לא אומת על ידי נוטריון או שופט או דיין בית הדין הרבני, אינו תקף על פי חוק יחסי ממון בין בני זוג.
במידה ובני הזוג עורכים את ההסכם לאחר הנישואים, עליהם לפנות לבית המשפט לאישור ההסכם.

במסגרת ההתמחות שלנו בתחום המעמד האישי והמשפחה ביכולתנו לערוך את הסכם הממון עבור בני הזוג ובנוסף לאמת את חתימתם עליו על פי חוק הנוטריונים
היתרון הגדול הוא בכך שהנוטריון אשר מאמת את ההסכם, מתמחה בתחום המעמד האישי והמשפחה ויודע לנסח את ההסכם כך שישקף נאמנה את רצונם של בני הזוג וידאג להבטחת זכויותיהם וחובותיהם על פי דרישותיהם וציפיותיהם.
חשוב לדעת כי הסכם ממון, הינו הסכם שצופה פני עתיד וטומן בחובו חובות וזכויות של בני הזוג עת יחליטו לממש את הסכם הממון עליו חתמו. אולם נוטריון אשר תחום התמחותו אינו בתחום המעמד האישי והמשפחה אינו בקיא בדרך כלל ברזי החוק והפסיקה הרלוונטיים ולא ידע לתת מענה ראוי בניסוח הסכם ממון או באימות חתימת הצדדים עליו.

עריכת צוואות נוטריוניות
סמכויותיו של הנוטריון , מאפשרות לנוטריון לערוך ולאמת חתימה על גבי צוואה כאילו נערכה בפני רשות (שופט) להבדיל מצוואה הנערכת בפני עדים . (הפניה למאמר דרכים לעריכת צוואות) .
באפשרותו של הנוטריון לפגוש את המצווה לצורך אימות חתימתו על הצוואה בכל מקום שיתבקש על ידי המצווה ולכן מתאים השירות לאנשים אשר מתקשים בניידות ואין באפשרותם להגיע למשרדו של הנוטריון לצורך חתימה על צוואתם או שמרגישים נוח יותר לעבור תהליך זה בביתם באופן פרטי.

מאחר ומשרדנו מתמחה בתחום הירושה והעיזבונות , ביכולתנו לערוך את הצוואה עבור המצווה ובנוסף לאמת את חתימתו עליה על פי חוק הנוטריונים.
ישנו ערך מוסף גדול מאוד לכך שהנוטריון אשר מאמת את חתימת המצווה על הצוואה ועורך אותה עבורו, מתמחה בתחום הירושות והעיזבונות ויודע לנסח את הצוואה כך שתשקף נאמנה את רצונו של המצווה וידאג לנסח את הצוואה באופן שיהיה קשה מאוד לערער עליה.

יש להדגיש את חשיבות עריכת צוואה בפני נוטריון שהוא גם מומחה בתחום הירושות והעזבונות, כדי למנוע מצב של עוגמת נפש גדולה וסיכסוכים משפחתיים בשל אי היכולת להוציא לפועל את הצוואה או חמור מכן שתהיה מבוטלת בגלל שעורך הדין לא היה בקיא מספיק בדינים הרלבנטיים.נוטריון image